Őszi dekorációs tippek kint és bent

Adventig még gyönyörű őszi dekorációkkal tehetjük hangulatossá otthonunkat. Nemcsak a belső tereket, de a bejáratot is díszíthetjük fagytűrő dísznövényekkel, fonott kosarakkal, tökökkel és izgalmas ajtókopogtatókkal.

Tököket a bejárathoz!

A színes és formás tökökkel gyönyörűen dekorálhatjuk az ajtó előtti részt, a teraszt, vagy akár az ablakpárkányokat is. Válasszuk a vastagabb héjú fajtákat, melyek tovább maradnak mutatósak. A tökök mellett jól mutatnak az örökzöldek is, a magyal, a fagyal, a borostyán és a puszpáng is remek választás. Hogy a levágott zöldek tovább bírják, tehetjük őket nagyobb vázákba is.

 

Fonott kosár, mint őszi díszítőelem

A kosarak most új, kreatív funkciót is kaphatnak, kisebb dísztökökkel telerakva nagyon szemrevalóak. A változatos színű és formájú dísztökfélék íze kellemetlen, ezért fogyasztásuk nem ajánlott. Ha nem szeretnénk dísztököt vásárolni, dekorálhatunk különlegesebb megjelenésű ehető tökökkel is, míg el nem fogyasztjuk azokat. A hokkaido tök kifejezetten szép megjelenésű és az íze is ínycsiklandozó. Ha magunk termesztettük a dísztököt, fontos, hogy csak akkor vágjuk le a terméseket a szárról, amikor a kacsok szárazak, a szár már barna színű. Ügyeljünk rá, hogy a tökök felülete ne sérüljön, ha a héj földes lett, mossuk le vízzel, majd töröljük szárazra.

 

Pompás dísznövények a szabadban

Bár a legtöbb dísznövény ősszel már nem mutatja legszebb formáját, ilyenkor sem kell lemondanunk a pompás színekben játszó növényekről. Az ősz egyik legkedveltebb dísznövénye a krizantém, mely számtalan színben, formában elérhető és nagyon mutatós. Az első fagyok előtt vagy tavasszal kiültethető szabadföldbe, de cserépben is jól érzi magát. A kiszáradástól óvni kell, ezért kétnaponta öntözzük, legjobb, ha az összegyűjtött esővízzel tesszük azt. A színpompás levelivel díszítő díszkáposzta a mínuszokat is jól tűri. Ne csak a földet, a leveleket is tartsuk nedvesen, erre tökéletes egy kézi permetező. Csodás ciklámen vagy pink színnel dobhatjuk fel a bejáratot, ablakpárkányokat, ha az örökzöld hangát vagy más néven erikát választjuk. A kifejezetten hidegkedvelő erika a napfényben gazdag helyeket kedveli és rendszeres öntözést igényel. Hasonló megjelenésű a csarab, mely évelő dísznövény, így tavasszal kiültethetjük a kertbe, az öntözésre kevésbé érzékeny.

 

Ajtókopogtatók őszi köntösben

Az apróbb dísztökök a koszorúkon is remekül mutatnak. Igazi őszi, természetes díszítőelem a zsidócseresznye narancssárga bogyótermése, melyet a fölfúvódott, papírszerű csészelevél burok tesz különlegessé. A koszorúalapra ragasztópisztoly és vékony drót segítségével könnyen feltehetjük a terméseket.

 

Színes bogyókkal, mint a berkenyefélékkel, csipkebogyóval vagy galagonyabogyóval gyönyörű koszorúkat készíthetünk, melyek nemcsak ajtódísznek, de asztali dekorációnak is tökéletesek. Ehhez csak egy vizes tűzhab koszorúra, színes bogyókra és fátyolvirágra, vagy ismertebb nevén rezgőre lesz szükségünk. A koszorút tegyük egy vízzel teli lavórba, hogy néhány perc alatt megszívhassa magát nedvességgel, majd szurkáljuk bele a bogyókat, kisebb bogyós ágakat és a fátyolvirágot.

Még több hasznos tippért látogasson el weboldalunkra: http://stihlnemzedekek.hu/kertapolasitippek

Írta: Beh Mariann

A STIHL kertápolási szakértője

 

2020.01.17